Sevgiliye Şiir

Seni Çok Seviyorum Şiiri
Seni hangi duygumun yalnızlığına gömdüysem,
Bana merhaba diyen acılarım olmadı.
Her şey ürkek bir yaranın içine saklanmıştı.
Seni bulmakla kaybetmek arasında bir yerdeydim.
Seninle beraber hayatın anlamını arıyordum.
Ve her şey sende başlayıp sende bitiyordu.
Kalemin biri saçlarını gösterirken,
Diğeri kirpiklerinle gözlerine işaret ediyordu.
Her şekilde ve her şiirde seninle bakışıyordum.
Aşk tarafından kutsanmış bir kesiş gibiydim.

Hala seni çok seviyorum. Yudumladığım dünyanın enleminde ve boylamında seninle dans ediyorum. Her anımı dolduran senden kalma saatler. Onlar o kadar özel ki, onları silmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Psikozlu da olsam, şizofren de olsam, umut bunlara bakmaz. İnsan umudu her şartta ve koşulda içinde taşıyabilir.

Ey sevgili! Senden kalma hayallerle yaşamın bir noktasından diğerine doğru yol almak ne kadar heyecanlı. İnsan kendisine bakıyor. İnsan kendisini tanımaya çalışıyor. Ama ne kadar uğraşırsa uğraşsın, kendinde eksik kalan bir yan var. Ama ben seninleyken, kendimde bir eksiklik görmüyordum. Benim için sensiz olmak bir eksiklikti. Yalnızlığımın şiddetini artıran bir baş belasıydı.

Yeniden umut etmek gerekir sevgili. Seni sevdiğimin üzerinden sanki kısacık bir an geçmiş gibi. Ama şimdi dönüp baktığımda seneler olmuş. Seneler bizi hem birleştirmiş, hem de ayırmış. Nasıl olduysa zalim bir kaderin ellerine düşmüşüz. Kendi kendimizden çıkıp başka insanların oyunlarına alet olmuşuz. Buna bir dur demek gerek sevgili. Gerçekten kendini frenleyip buna bir dur demeli.

Hala seni çok seviyorum. Yerimden yurdumdan ayrı olsam da, seni düşünmek beni fazlasıyla zenginleştiriyor. Seni düşündükçe sonsuz bir kalabalığa karışıyorum sanki. Sanki bütün insanlar benim kalbimin içinde. Seninle beraber yüreğim o kadar dolu ki… İçimden seni daha fazla sevmek geçiyor. Evet sevgilim. İşte ben, o anda kanatlanan kelebek gibi oluyorum. Bir gün ömrüm kalsa da, son günümü seninle birlikte geçirmek istiyorum. Çünkü seninle geçen bir gün, bana bir ömür gibi geliyor. Bu yüzden ömrümün son gününün ismi sevmek oluyor. Güne başlamak sevmekken, günü sonlandırmak sevilmek oluyor. Emin ol sevgilim, biz bunu devamlı yaşıyoruz. Sevmekle sevilmek arasında gidip geldikçe, kendi kıymetimizin farkına daha çok varıyoruz.

Seni çok seviyorum sevgili.
Sanki hiç sevmemiş gibi her an yeniden seviyorum.
Az sonra ölecekmişim gibi sonsuz bir şekilde seviyorum.
Seni çok seviyorum sevgili.
Seni çok ama çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir