En İyi Aşk Şiirleri Sana Doğru Ölümsüzce

En İyi Aşk Şiirleri Sana Doğru Ölümsüzce

Ağlıyordu, ruhumun derin inzivası. Sen taşıyordun, gönlümün yankısından. Bir menekşe misali seni içiyordum, dört duvar arasından. Kim içinde kimleri yazmadı ki bu gönül. Bu yürek deli uçurtmalarda yol alırdı. Belki de hep içiyordum, seni. Belki de hayat başlarken,

senine bitmiştim. Seninle başlamak, aynı zamanda bitmekti. Çünkü geri gelmedi, cennet de, cehennem de. Geri gelmedi, ben de, benim olanlar da. Sadece sen ve senden kalanlar önümde.

 

Çiz rüyaları, bir gelecek kağıdıdır yol alır.

Ruhumu ortaya koyduğumdan beri küçük teknelerde. Hala şilep gözlerinin sarhoş batıklarında.

Kendimi toplarken aynı zamanda dağılan bir ben. Neyi nereye koysam az gelir benden sana.

Yetmez, yetemez bu sevdanın eğrisi ve doğrusu.

 

Anlıyorum. Anlıyorum seni. Bir inanç içinde şekillenen diyaloglar boyunca kovaladığım dipsiz uçurtmalar eşliğinde seninle. Yetmeyen ve hiç gitmeyen bir nabzın isyan eden son

melankolisi. Sahneler senden sana doğru esiyor, bende. Bendeki her şey senden film oluyor.

Ve koparıyor, kendi içimdeki yüreği. Coşku, şiddet, arzu ve deliren bir amaç. Hepsi sende toplanan bir gözyaşı yağmuru. Her şey o kadar ıslak ve nemli ki… Tıpkı yüzen hatıralar ve

yeminler gibi. Onların içinde boğulmak kadar yaşadım, ben. Ben, ölmek kadar sende yaşadım. Ben, yaşadığım kadar ölümsüzleştim, içinde. İşte ben, ben kadar seninle bana doğru ölümsüzce. Bunun adı aşk değil de nedir ey ölüm!

 

Kopar beni benden.

Ben ki, seni içime çektiğim bir rüya yolunda boyutsuz. Hani defalarca acılarla boğuşan umutsuz.

Serseri, aynı zamanda kendini imha eden bir uykusuz. Sadece sana damlayan, sende çare arayan bir güvercin. Bak sevgilim, kanadım kırıktır benim.

Anlarsın, çünkü sen de beni saran yeminim. Ne olacaksa olsun, ne gelecekse gelsin.

Aşk, bir kere daha aşkla dolsun.

Adımız çıktıysa, sadece ıslak bir çöl gibi sevişelim.

 

Yürürsün rüyalarla dolu gözlerinde bulutsuz uçurtmaların çocukça bakışları. Bunlar sensin, bunlar senin bendeki uyanış edebiyatların.

Defter ve kalemin birlikte seviştiği şiirler boyunca sonsuz ve deliren. İkimizin birbirine kenetlenmiş mezarının cenneti kıskandıran tohumu. Elbet yazılır ve yazılacaktır, benim yüreğimdeki kadınlık olgunluğu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest