Aşk Şiirleri Sözleri Sessizliğin Gövdesi

 

Aşk Şiirleri Sözleri Sessizliğin Gövdesi

Sessiz kal kendi gövdende. Yaşanmışlığın yorgun düşlerinde umut hala benim gözlerimde. Onun yaşlarından sevdim seni. Onun çiçeklerini döktüm, umuduna. Ama yorgun, ama yalnız satırların gaspındaki deli gizem. Seninle beni bir arada tutan yıldırım. Bu baharın en deli hali.

İçimizdeki dünyanın birbirine olan dokunuşu. Seninle benim aramda oluşan köprülerin teslimiyet düzeni. Sen nasılsan, ben de öyle gidiyorum, ölüme. Hiç sorgusuz, umudun kaynağından veba olmuş gibi.

 

Rüyalarım gülümsemedi, içlerinde intiharın ağlayışıyla uyandım. Bir daha uyumak yerine aşk denen şafakla yol aldım.

 

Bir başına kadere rest çekerek, kendi günahımdan alev alarak, bir yerde adını aşka döküyorum. Kırık vazolar var, ellerimde. Kırılmış gecelerin içindeki saatler var, aklımda. Defterin itiraflarında yer alan tozlu anılar var, içimde. Kimler yok ki, dinimde ve imanımda… Pencerenin üşüyüşü kadar çektim, acıları. Kendi gözlerimin kan çökmesi kadar yaşadım,

acıları. Bana ne ekersen ek sevgilim, eksik kalır gözyaşı. Bir sevinç arifesine düşsek bile yine de nöbet tutar, içimdeki ölüm. O geçmez, o bitmez sancının meydan okuyuşunda Tanrı bile üşür.

 

Soğuk bir mektubun içinden geçiyoruz. Ruhumuz derin bir köprü oluşturmuş. Sen içinde benim, ben içinde sensin. Nereye kadar diz çökecek aşk. Nereye kadar kendi kavgasından beslenecek intihar. Bir ara anlamak gerekiyor. Cesaret içinde kendi kabrini gözlerine boşaltmak gerekiyor. Bunu anlamak bizi kendimize daha sıkı bağlayacak. Her insan gibi bizler de seveceğiz. Bizde herkes oluşacak. Bizde büyüyecek olan sevdaların mısraları kanatlanacak.

 

Aslında her acı kendi umudundan alevlenir.

Ve sadece muhtaç olanların gönüllerinde yanar.

 

Düşünme sevgili. Özlemi düşünme. Bu da geçer deyip de, arkandan gelen gölgendeki

ifadeleri kelimelere dök. Karanlığın yorgun yüzünde saklanan sensin. Karanlık dualar eden sensin. Sen nefretin kafesinden süzülen bir yağmur tanesi gibi baharın kollarına muhtaçsın. Bense kendi küllerimde çiçekler kadar şenim. Bir imza içinde söylenen hatıralarda, defter ve kalem yakacak kadar ant içmişim. Kendi kendimin teslimiyeti içinde kaderimin gücüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest