Aşk Şiirleri Sözleri İnziva Sahnesi

Aşk Şiirleri Sözleri İnziva Sahnesi

Sahne alıyor, ruhumun derin inzivası. Seni nefes gibi içime çekişim. Bir intihar solosu bunun ismi. Notalar mahşerin kanatlarını taşıyor. Hıçkırık desen, baharın küllerinden dirilmiş.

Boynum bükük. Hiçliğim deli bir günah içinde. Nereye taşırsın, aşkın gafletini. Sebepsizmiş yağmur. Uğulduyor mucizeler. Aklımın keskin noktasında deli bir hüsran. Her şey geçiyor senden ve benden. Cevap vermiyor duvardaki yalnızlık. Maske taşıyan kaderin sayfası tazelenmiyor.

 

Yürüyorum. Issız bir mumum gövdesinde. Delirmiş sayıklayışlarım hala aklımda. Yüreğim yüksek mahkeme olmuş da, hançerin gövdesinde sallanıyor, idamım. Boylu boyunca uzanan rüyalarım aşkla dolu. Belki de aşk hiç yaşlanmadı. Hiç çocuk olmadık hayatta. Ölen biz değiliz. Anlayacağın ölüm bile rol yapıyor. Keskin gövdesindeki solukla bizi kendimizden biçimliyor.

 

Gözyaşının kokain çekmesi kadar sancılıydı, yeryüzü. Seni bana uğurlayan Tanrı’nın dirilişi vardı, şiirlerde. Göklerde salınan çocukluğumun yalnız kaderiydi.

Günah dedikleri şeytanı çizen bir kalemdi.

 

Perdeleri düşün. Yağmurun yosun kokusundaki gülüşlerini düşün. Elbet bir sancı gelir de, davamızdaki son cesetler yemin eder. Hiçlik türküsü söylenir, nabız dolu isyanlarda. Acılar gerdanlık olur, düştüğümüz mahzen oyununda. Limanlar yoldaşlık eder, kıyasıya yol

aldığımız sonsuzlukta.

 

Bir oyun bu. Oyun bana mı dersin, yoksa sana mı? Nereden baksam, yükselen bir gökdelen umudu. Birbirine kat olmuş hevesler. Birbirine duvar olmuş yürekler. Bir dost ararsın da, sığındığın yalnızca Yaradan’dır. O’nun toprağı ve nefesindedir, mucize denen ıslah olma rüyası.

 

Sancı bunun adı. Yorgun bir gözaltının kaderinden dökülen gözyaşları beni sende bağışlıyor. Bilesin ki, aynanın ucundaki son dönemeç, bizi birbirimize düğümlüyor. Bana bak da,

içindeki ruh bütünleşsin. Bir sızı, bir tünel, bir ikramdır denilen, sana ve bana dokunan yol olsun. Umut hala toprağın üzerinden damlıyor. İsyana ve geleceğe doğru parlak ışıklar saçıyor. Bu yol seninle benim. Bu yol aşkın içinden geçen ölümün içindeki kırık güller gibi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest